Прослављена слава појачког друштва Саборне цркве у Крушевцу

34

У среду, 25. јула 2018. године, у Саборној цркви у Крушевцу, прослављена је слава појачког друштва ове цркве - успомена на икону Пресвете Богородице Тројеричице. Ова слава је, као слава појачког друштва, установљена пре 19. година. Светом Литоргијом је началствовао старешина цркве Свете Тројице у насељу Мудраковац протојереј Иван Цветковић а уз саслужење старешине Саборне цркве протојереја-ставрофора Ђорђа Милојковића, протојереја-ставрофора у пензији Слободана Пешића, протојереја-ставрофора Драгише Јовановића, протојереја Перице Стојића и презвитера Ненада Драгичевића.

По служби је пререзан  славски колач који је припремио вероучитељ г. Иван Миладиновић са својом породицом. Потом је за сав присутни народ у сали Црквене општине приређена пригодна славска трпеза.