Света архијерејска служба у селу Велика Ломница код Крушевца

DSC_2911

У среду 25. јула када Света Црква прославља чудотворну икону Мајке Божије – хиландарску Тројеручицу, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у цркви Свете Тројице у селу Велика Ломница. Особито се обрадовао верни народ овога места посети и служењу свог Епископа нарочито што је баш на овај празник  2009. године освештан овај храм. Зато и не чуди што у овом месту постоји велико поштовање чудотворне иконе Богородице Тројеручице игуманије манастира Хиландара. Са том радошћу и молитвеним расположењем сабрали су се мештани овога села да дочекају свога духовног оца и владику и на најрадоснији начин прославе своју заштитницу Тројеручицу сабрани на Светој Литургији.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор у пензији Живко Којић, протојереј Верољуб Благојевић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Милан Здравковић, као и парох ломнички јереј Стефан Поповић. По заамвоној молитви Владика Давид пререзао је славски колач и потом се литургијско славље наставило Трпезом љубави коју су са особитим трудом припремили колачари благочестива породица Николић као и Црквени одбор овог села.

јереј Стефан Поповић