Прослава храмовне славе у Горњем Рибнику

unnamed (10)

У четвртак, 13/26. јула текуће године, црква у Горњем Рибнику литургијски је прославила свог небеског чувара и војсковођу светог Архангела Гаврила. Началствујући литург био је високопречасни протојереј–ставрофор Драги Вешковац, секретар Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Господина Давида, а саслужујући презвитер био је отац Ивица Пауновић, опслуживач парохије рибничке. По окончању свете Евхаристије, у славу Бога и част светог Архангела освећен је, пререзан и разломљен Славски колач, који је уготовио овогодишњи колачар господин Горан Милетић из Старог Лопаша. Храмовно сабрање настављено је трпезом љубави у порти ове светиње. Будимо благодарни Господу за то што нам је даровао таквог светог благовеститеља рођења Јовановог и Господњег, и архангелског заштитника који неуморно бди над нама као наш старији брат.