Света архијерејска Литургија у Риђевштици

DSC_3904

У понедељак 30. јула текуће године, на празник свете великомученице Марине, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је Свету архијерејску Литургију у храму свете великомученице Марине у Риђевштици, надомак манастира Ваведења Пресвете Богородице у Велућу. Са Владиком су саслуживали: секретар Његовог Преосвештенства протојереј – ставрофор Драги Вешковац, Ахијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор Јован Спасојевић, протојереј Вељко Гашић (парох стопањски), протојереј Милан Поповић (парох бучки), протојереј Радиша Вешковац (парох читлучки), јереј Милан Тодосијевић (парох лазарички), јереј Милутин Михајловић (парох велућки), протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирали су: господин Марко Цветковић, господин Марко Ракоњац и господин Душан Арсић. За певницом су предивно појали теолози и богословци из наше Епархије крушевачке

Света аријерејска Литургија у храму свете великомученице Марине у Риђевштици, последњи пут служена је пре 42 године од стране блаженопочившег Епископа жичког Господина Василија када је овај храм и освештан, и стога је велика радост за парохију велућку, село Риђевштицу, која је даровала својој Мајци Српској Православној Цркви више десетина монаха и свештенослужитеља светог Олтара, и све овдашње мештане да се окупе данас и овде око свог Епископа и Литургијски се помоле Спаситељу Богу.

Након заамвоне молитве Епископ је освештао звоник овога светога храма и принео још једну бескрвну жртву Господу освештавши и пререзавши славски колач у част свете великомученице Марине.

По отпусту, сабрани народ био је укрепљен послужењем у близини храма и обрадован звуцима српских етно песама, које су певали и свирали наши богословци и теолози.

Хвала Господу на оваквом дану и Евхаристији! Хвала Господу што је данас молитвама свете великомученице Марине и нашега Архијереја Давида сотворио овде, у овом дивном и високом селу и сабор Евхаристијски и сабор народни!