Празник светог Илије свечано прослављен у манастиру Руденица

Поводом храмовне славе, светог пророка Илије Тесвићанина, 20/02. августа ове године, Његово Пресвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Евхаристију у манастиру Руденици, у Архијерејском намесништву жупском. Епископу су саслуживали: Секретар Епископа протојереј – ставрофор Драги Вешковац, протојереј - ставрофор Миломир Атанасковић из Епархије британско - скандинавске, протојереј Радивоје Пајић (парох ратајски) и ђакон Стефан Ђурђевић. Прислуживали су чтечеви – теолози: господин Марко Цветковић и господин Марко Ракоњац, док је за певницом појао теолог господин Никола Николић. Након заамвоне молитве извршили смо литију око храма ове свете обитељи. Потом је Епископ пререзао и осветио Славски колач и честитао Славу настојатељици преподобној мати Марти и овогодишњим колачарима који су заједно припремили богату трпезу у конаку ове светиње. У порти смо уживали и у културно – уметничком програму који је обухватио народна кола и пригодне песме.