Света архијерејска Литургија на празник Преображења у Саборној цркви у Крушевцу

Eucharist

У недељу, 19. августа 2018. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у Саборном храму светог Ђорђа у Крушевцу на празник Преображења Господњег . Епископу су на светој служби саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина Саборне цркве протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји-ставрофори Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Цветан Топличанин, протојереји Ненад Радосављевић, Драгић Илић, Александар Ерић и Перица Стојић, презвитер Ненад Драгичевић и протођакон Андрија Јелић.

По Јеванђељу, Владика Давид се обратио поучном беседом и присутном верном народу, који је до последњег места испунио свету цркву честитао овај велики празник.

На крају свете Литургије, по устаљеном поретку, обављен је и чин благосиљања грожђа који је подељен свима присутнима.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави у парохијском дому Саборне цркве.

Протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић