Песничко вече “Хришћанска породица” у порти манастира Велућа

20180828_181454

У уторак 28. августа 2018. године, на дан Успења Пресвете Богородице, благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Давида, одржано је у порти манастира Велућа песничко вече под називом "Хришћанска породица"

На Успење Пресвете Богородице, на дан славе манастирске зимске цркве и традиционалног народног  сабрања  благочестивог  народа  овога краја, у предвечерје овог дивног  Богородичиног дана, у порти манастира Велућа окупило се мноштво  народа. Родитељи,  деца, млади, стари, ученици, наставници,  свештенство, монаштво, песници, уметници,  да сви заједно,  говором и песмом, величају узвишену небеско – земаљску институцију, ПОРОДИЦУ.

Поздраве и благослове нашег Епископ ,  Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Др Давида пренео нам је протојереј-ставрофор Драги Вешковац, који је пригодном беседом говорио о значају породице.

На тему „Породица“ чули смо песничка произношења од наших уважених гостију, песника:  песник Миљко Шљивић,  песникиња Јелена  Протић Петронијевић,  песник Верољуб Вукашиновић, песникиња Оливера Цветић, и песникиња Љубица Петковић.

У музичком делу програма наступила је Теодора Вешковац, Срећко Перчевић, ученици из Трстеника, Уна, Елена и Вук  и  хор ученика веронауке из парохије велућске.

Ученици веронауке из Велућа, Риђевштице, Округлице и Тоболца рецитовали су песме о породици.

Ово дивно Песничко вече завршило се звуцима  изворних српских мелодија у извођењу фрулаша Срећка Перчевића и ученика Вељка .

А све у славу Господа и Пречисте Мајке Божије , покровитељице и заштитнице манастира Велућа .

Игуманија манастира Велућа

М. Теодора ( Спасојевић)