Молитвено сабрање у Брзећу на обронцима Копаоника

29.8.2018. Брзеће (13)

На обронцима Копаоника, постоји једно гнездо украшено од чистих природних бисера и лепоте. То је Брзеће. У време пред нама, ако Бог да, још један бесцен бисер красиће Брзеће, а  то ће бити храм посвећен Светом Роману. На данашњи празник Светог Романа, на месту где ће се подићи храм, где је наш Владика Давид освештао Крст, преломили смо Славски Колач заједно са колачаром и благочестивим народом. Молитвом је началствовао протојереј- ставрофор Драги Вешковац, секретар нашег Епископа са свештеницима о. Жељком Марковићем, о. Иваном Жарковићем, о. Вукманом Петровићем и надлежним парохом блажевским о. Милованом Соколовићем.

Добре домаћине краси велика врлина гостољубља што је данас показао колачар Сибин Добродолац са својом породицом. Славски колач за следеће лето Господње, преузео је господин Бобан Добродолац.

Радујемо се почетку радова на изградњи новога храма и свим ктиторима и приложницима ове светиње желимо благослов Господњи и радост живота.

свештеник Вукман Петровић