Литургијска радост у цркви Лазарици у Крушевцу

21.10.2018. Lazarica (58)

На дан када прослављамо свету Пелагију, 21. октобра 2018. године, служио је свету Литургију Епископ крушевачки Господин Давид у цркви Лазарици са братством храма. Овог јесењег дана искрено смо се обрадовали живој речи, којом нас је поучио и благословио, храбрећи нас на путу спасења ка Царству Божијем. Том приликом, по датом отпусту, Владика је уручио високо одликовање наше Цркве Орден Светога Саве другог степена, господину и брату Миодрагу Шљивићу - дугогодишљем председнику Црквене општине Лазаричке. Већ дуже времена г. Шљивић се потрудио да на себи својствен начин помогне обнову и уређење цркве Лазарице и других храмова наше Епархије, а и шире. Поред тога најважније је поменути да иза таквог човека стоји цела породица, која је живо уграђена у литургијски живот наше Цркве. Нека би Добри Бог свима нама подарио добрих дела да по томе сви прославе Оца Нашега који је на Небесима.

презвитер и старешина цркве Лазарице
Жељко Марковић