Прослављена манастирска слава светог Луке у Бошњану

У среду 31. октобра 2018. године, када Црква прославља светог апостола и јеванђелиста Луку, на брду изнад села Бошњана, у истоименом манастиру прослављена је главна манастирска слава.
Литургијом је началствовао  игуман манастира светог Луке архимандрит Алексеј Богићевић, а њему су саслуживали архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј Јевгениј Червински из Прага (Чешка),  протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић,  протојереј-ставрофор у пензији Благоје Станковић из Ниша, протојереј Душан Марковић пожаревачки,  протојереј Александар Ерић,  протојереј Мирослав Пешић,  протосинђел Лука Милошевић,  протојереј Александар Лукић, јереј Светозар Арсовски из Београда, јереј Ивица Сврзић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Литургији су још присуствовали игуманија манастира  Драча из шумадијске епархије мати Јелена, игуманија манастира Дивостин мати Анастасија, народни посланик Мирослав Алексић, предсеник општине Варварин Војкан Павић и мноштво верног народа.
Литургијско славље је настављено у манастирској трпезарији трпезом љубави коју је приредио овогодишњи колачар  брат Жељко из Краљева са породицом а будући колачар је брат Драгољуб из Бресног Поља.

ђакон Иван Петронијевић