Прослављен свети Нектарије Егински у манастиру св. Луке у Бошњану

У четвртак. 22. новембра 218. године је Литургијски прослављен св. Нектарије Егински чудотворац и Епископ Пентапољски. Овај велики светитељ наших дана био је заиста велики сарадник Божији и како један светитељ рече  : " БИО ЈЕ ПОКРЕТНО ЈЕВАНЂЕЉЕ ". Стекао је благодат Божију и добио дар да исцељује болесне.

У овој светој обитељи традиционално и торжествено се прославља овај дивни Божији угодник. Послије Литургије бива резање славских колача. То је била жеља поклоника да на тај начин изразе своју љубљав према светитељу али и они који нису били на острву Егина гдје су његове чудотворне мошти, доносе колаче.

Данас су са игуманом архимандритом Алексејем Богићевићем саслуживали, протосинђел Лука Милошевић, и ђакон Иван Петронијевић.
У манастирској трпезарији настављено је литургијско славље где се игуман потрудио да све присутне угости.

ђакон Иван Петронијевић