Света архијерејска Литургија у Саборној цркви у Крушевцу на дан светог апостола Матеја

DSC_9256
Светом Архијерејском Литургијом празник светог апостола и јевангелиста  Матеја прослављен је у граду Крушевцу u четвртак 29. новембра 2018. године. Епископ крушевачки  Господин Давид служио је у Саборном храму светог Георгија, а саслуживали су протојереј Перица Стојић, презвитер Ненад Драгичевић и протођакон Андрија Јелић.

Владика Давид протумачио је прочитан текст светог Јеванђеља који говори о  призиву  цариника Матеја да постане апостол Христов ученик  и пријатељ. На Литургији  су појали  појци Саборног храма и свештеници.

Његово Преосвештенство Епископ  крушевачки  Господин Давид је верним епархиотима пожелео благословен почетак Божићног поста, са жељом да у радости дочекамо празник рођења Богомладенца Христа.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић