Света архијерејска Литургија у Селу Варварину

У петак,  7. децембра 2018. Лета Господњег, када прослављамо свету великомученицу Екатерину Синајску, а поводом храмовне славе, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Господин др Давид,  уз саслужење Архијерејског намесника темнићког протојереја-ставрофора Ђорђа Марјановића, протосинђела Луке (Милошевића), протојереја Братислава Петровића, протојереја Александра Лукића, протојереја Дејана Миленковића, јереја Драгана М. Глигоријевића и протођакона Андрије Јелића богослужио је у храму свете великомученице Екатерине Синајске у Селу Варварину.

За певницом су богоугодно појали свештеници архијерејских намесништава темнићког и ћићевачког.

У препуном храму заблагодарисмо Господу за све што нам је дао, причестивши се Часним Телом Његовим и Пресветом Крвљу Његовом. У својој беседи, Преосвећени Владика нас је подсетио на дарове трпљења и смирења уз помоћ којих ходимо путем спасења. Данашњи колачар била је госпођа Бисерка Благојевић из Горњег Катуна, а за идућу годину колачарство је преузела госпођа Нада Величков из Варварина. После свете Литургије, у сали храма Успења Пресвете Богородице у Варварину припремљена је Трпеза љубави.

јереј Драган М. Глигоријевић