Aрхијерејска Литургија у 29. Недељу по Духовима у Саборном крушевачком храму

У 29. недељу по Духовима, 16. децембра 2018. године, Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету архијерејску Литургију Саборном храму светог великомученика Георгија у Крушевцу.

Његовом Преосвештенству саслуживали су пароси овога храма: стерешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереји Ненад Радосављевић, Александар Ерић, Перица Стојић, презвитер Ненад Драгичевић и протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

По благослову Епископа беседу на прочитан одељак из светог Јеванђеља изговорио је протојереј Перица Стојић.

Велики број  наших парохијана  приступио је светој Чаши и сјединио се са сâмим Господом кроз свете Дарове Причешћа. На крају свете Литургије Епископ Давид као духовни родитељ и отац вернима је пожелео да ови дани припреме за предстојећи празник Рођења Богомладенца Христа  протекну у духовној радости, праштању, благодарењу и братској љубави.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић