Бадње вече и Божић свечано прослављени у цркви Лазарици

У цркви Лазарици у Крушевцу, уз присуство великог броја верног народа, свечано је прослављен Бадњи дан и Бадње вече. Ујутру је служена Света Литургија, а у вечерњим сатима вечерње, уз радосно појање божићних богослужбених песама и паљење бадњака у порти ове древне свете цркве.

На дан када славимо Рождество Христово, служена је света Литургија светог Василија Великог у цркви Лазарици. Служило је братство храма, а певао хор нашег храма. Премали је био храм да прими све наше парохијане, који су дошли овога хладног јутра да се причесте светим тајнама Христовим, и једни са другима да се сједине у светој Чаши. Честитајући свима рођење Богомладенца са жељом да се Он роди у свима нама, појали смо Богу слава на висини, а међу људима добра воља.

МИР БОЖЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!

ВАИСТИНУ СЕ РОДИ!

Старешина цркве Лазарице,