Бадњи дан и Бадње вече у Саборном храму у Крушевцу

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је Свету Литургију на Бадњи дан у Саборном храму Светог Великомученика и Победоносца Георгија у Крушевцу.

Литијским дочеком Епископа Давида, допратили су свештеници од Епархијског двора  до Саборног храма, уз појање предпразничног тропара, а у присуству верног народа и деце.

Архијереју су саслуживали: протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Цветан Топличанин, протојереј-ставрофор Новица Тасић, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић, протојереј Ненад Радосављевић, протојереј Драгић Илић, протојереј Александар Ерић, јереј Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић, протођакон Андрија Јелић и протођакон Јован Миленковић.

На зачало из Светог Јеванђеља, надахнуту беседу, произнео је Епископ, и поучио верни народ. После Свете Литургије, уследила је Трпеза Љубави у парохијском дому.

На Бадње вече са почетком у 16:00 часова,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид,  служио је празнично Велико вечерње са петохлебницом у Саборном храму у Крушевцу.

Свештенство и мноштво верног народа, који је испунио црквену порту, дочекало је Епископа Давида испред Епископског двора. Свети Храм је био испуњен верним народом. Епископу Давиду је саслуживао: протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Драгиша Јовановић и протођакон Андрија Јелић.

По завршетку Празничног богослужења, верном народу обратио се Епископ Давид, честитајући му Празник Рођења Христовог, желећи им свакога изобиља у животу, позвао све на преко потребан мир у овом времену, истичући да ми немамо од другога помоћи до једино од Господа.

По завршеном богослужењу, свештеници су наложили бадње дрво у порти храма, која је била испуњена верним народом, од најмлађег до најстаријег узраста, за које је Управа храма припремила традиционално послужење: кувано вино, ракију, чај, свеже и суво воће. Богослужењу, присуствовали су и представници градске Управе, представници из јавног и културног живота града Крушевца.

презвитер Ненад Драгичевић