Света Литургија на Богојављење у Саборном храму у Крушевцу

Бог се јави - Ваистину се јави!

Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је свету Литургију светог Јована Златоустог на празник Богојављењау Саборном храму светог великомученика и Победоносца Георгија у Крушевцу.

Литијским дочеком Епископа Давида допратили су свештеници од Епархијског двора до Саборног храма, уз појање празничног тропара, а у присуству верног народа и деце.

Архијереју су саслуживали протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Љубиша Милошевић, протојереј Драгић Илић, протојереј Александар Ерић, протојереј Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика Давид честитајући вернима овај велики празник наше свете Цркве, појашњавајући прочитан одељак из светог Јеванђеља о Светој Тројици, јављању Бога Оца, Бога Сина и Бога Духа Светога на реци Јордану.

Апостол је прочитао чтец г. Марко Ракоњац, а појали су појци, теолози и вероучитељи овога храма.

У наставку свете Литургије, обављено је Велико освећење Богојављенске воде.

После свете Литургије, уследила је Трпеза Љубави у парохијском дому.

старешина Саборног храма у Крушевцу,

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић