Прослава Светог Саве у парохији љубостињској

01

На највећи дан у Срба, Савиндан, када отрочад Светога Саве, наследници у вери, нади и љубави произносе молитве благодарења своме Светом оцу, подражавајући његов пут и живот, и наша деца, деца парохије љубостињске узнесоше светосавско славословље, испуњавајући речи псалмопевца „Из уста деце и одојчади начинио си себи хвалу“.

Прослава Савиндана, 27. јануара 2019. године, отпочела је у манастиру Љубостиња, светом Литургијом, резањем славског колача, дечијим молитвеним и песничким приносом, а потом настављена у основној школи у Грабовцу, свечаном светосавском академијом.

Уз садржајан културно уметнички програм деца нижег основно- школског образовања изнела су своја песничка остварења на тему „Свети Сава“, богатећи светосавску лиру новим стиховима благодарности.

Њихов труд и залагање које су уложили, покушали смо наградити скромним поклонима, но знају и они, подједнако колико и ми одрасли, да им дарови од Господа и Светог Саве тек предстоје, јер они су деца небеске Србије, а „таквих је пуно Царство небеско“.

јереј Данијел Стефановић