”Покровски благовесник” – парохијски лист цркве Покрова Пресвете Богородице на Расини

1

Са благословом Епископа крушевачког Господина Давида Покровска црква на Расини покренула је свој парохијски лист-билтен Покровски благовесник.

Први број овог билтена изашао је на храмовну славу – Покров Пресвете Богородице, 14. октобра 2018. године.

Значај овог билтена за живот парохије покровске, као живе Литургијске заједнице, најбоље је, у свом уводном слову и благослову, описао владика Давид:

”Потреба православних хришћана у нашим парохијама за благом вешћу или црквеном проповеђу насушна је колико и хлеб, вода, Сунце… Црквени храм, Света Литургија, свете Тајне, јеванђелска реч, поуке утехе, упозорења, сачињавају простор и садржај нашег свакодневног живота и сведочења у Христу. Тако изгледа наш свакодневни хришћански живот, тако и икона Царства Божјега, ка коме сви стремимо свим срцем. Појави нашега гласила Покровски благовесник треба се зарадовати јер оно долази у помоћ нашим парохијама и хришћанима, најпре крушевачког намесништва а затим и шире; како деци тако и одраслима. И све ово са циљем унутрашње мисије усавршавања у јеванђелској вери и црквеном животу. ”

протојереј Саша Величковић, парох покровски

1