Света архијерејска Литургија у Дедини код Крушевца

DSC_4824

У четвртак , 31/18. јануара 2019.године када наша Света Црква празнује спомен светог Атанасија Великог и светог Максима Архиепископа српског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид чиноначалствовао је на светој архијерејској Литургији у храму у Дедини поводом храмовне славе светог Атанасија Великог.

Епископу су саслуживали: Архијерајски намесник крушевачки протојереј–ставрофор Будимир Којић,пензионисани свештеник протојереј-ставрофор Адам Стевановић, протојереји Мирослав Пешић и Јован Вуковић, јереји Радојица Радојковић, Ненад Драгичевић , Иван Матић и Слободан Маринковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Петровић.

Његово Преосвештенство Владика Давид је овом приликом рукоположио у чин презвитера ђакона Стефана Петровића из Крушевца, који је по благослову Епископа пререзао славски колач овогодишњег колачара господина Драгана Давидовића из Дедине.

После свете Литургије уприличена је Трпеза љубави, трудом и напором овогодишњег колачара и његове породице.

јереј Иван Матић