Епископ Давид началствовао литургијским сабрањем у Саборној цркви у Крушевцу

DSC_5121
У недељу, 3. фебруара 2019. године, на празник светог Максима Исповедника и светог мученика Неофита, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију  у Саборном храму у Крушевцу.  Саслуживали су свештеници: протојереји-ставрофори Ђорђе Милојковић, Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, Цветан Топличанин, Слободан Пешић, протојереји Драгић Илић, Ненад Радосављевић, Александар Ерић, Перица Стојић, јереј Стефан Петровић и протођакон Андрија Јелић.

Беседу по прошитаном одељку из светог Јеванђеља о жени Хананејки  изговорио је протојереј Александар Ерић  а апостол је прочитао вероучитељ Марко Цветковић.

Појали су појци овога светога храма , вероучитељи и теолози.

На крају свете Литургије Епископ  Давид се обратио вернима, честитавши празник и подсетио на личност и дело светога Максима Исповедника  и светог мученика Неофита који  се у овом дану  прослављају.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић