Празник Света Три Јерарха прослављен у манастиру Мрзеница

DSC_5834

У уторак 12. фебруара 2019. године, у манастиру Покрова Пресвете Богородице у Мрзеници, кад наша Света Црква прославља Света Три Јерарха, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету Литургију у параклису поменуте свете обитељи. Његовом Преосвештенству саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки протојереј Владица Столић, протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, протојереј-ставрофор Слободан Пешић, протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић и сабрат ове свете обитељи јерођакон Силуан.

По завршетку свете Литургије пререзан је славски колач. Епископ крушевачки Господин Давид архипастирском беседом поучио је верни народ, а настојатељ ове свете обитељи о. Тихон и данашњи свечари уприличили су за Епископа, свештенство и верни народ Трпезу љубави којом је настављена литургијска прослава тројице дивних светитељâ Васељенске Цркве- светог Василија Великог, светог Григорија Богослова и светог Јована Златоустог.

јереј Милош Пешић