Света Литургија на Сретење у Трстенику

На празник Сретења Господњег, свештенство храма Свете Тројице у Трстенику служило је свету Литургију са почетком у 08:00 часова. Светом Литургијом началствовао је чредни свештеник, протојереј Радомир Косовац, док су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, јереј Мирољуб Симеуновић и ђакон Стефан Ђурђевић. Након читања Светог Јеванђеља, отац Мирољуб је верном народу упутио поучно сретењско слово. Приликом отпуста имали смо прилику да Литургијски отпуст повежемо са  молитвом светог старца Симеона Богопримца: ,,Сада отпушташ у миру слугу својега, Господе по речи својој, јер видеше очи моје спасење Твоје, које си уготовио пред лицем свих народа; светлост да обасја незнабошце и славу народа Твога Израиља“  и да се у себи запитамо да ли је ово можда последња Света Литургија у нашем овоземаљском животу и да ли смо спремни за СРЕТЕЊЕ са нашим Господом.

ђакон Стефан Ђурђевић