Света архијерејска Литургија у манастиру светог Илије у Великој Дренови

У ,,Господњи дан“, 3/17. фебруара, када се молитвено сећамо светог преподобног Исидора Пелусиота и светог преподобног Николаја, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид началствовао је светом Литургијом у манастирском храму светог пророка Илије у Великој Дренови.

Саслуживали су: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Саша Величковић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. За певницом су појале монахиње ове свете обитељи, руковођене својом матушком игуманијом монахињом Серафимом. Поучну реч присутном благоверном народу упутио је, с' благословом Епископа, протојереј Марјан тумачећи прочитане јеванђелске перикопе о царинику и фарисеју и о блаженствима, обе из Светог Јеванђеља по Луки.

На савршетку Литургије, Епископ је благосиљао кољиво у част и спомен на преподобног Исидора Пелусиота. Заједничарењем након отпуста у гостопримници и трпезарији, ваистину смо продужили служење свете Евхаристије, којој се изнова и изнова радујемо, особито када смо предвођени нашим Архипастиром.

ђакон Стефан Ђурђевић