Света архијерејска Литургија у Великој Дренови

IMG_20190223_103226

У суботу, 10/23. фебруара, на дан празновања светог свештеномученика Харалампија, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у Великој Дренови, у Вазнесењском храму који чува частицу моштију споменутога Светитеља. На овој Светој Литургији Епископ је рукоположио у чин свештеника ђакона Дејана Смилића. Епископу су салуживали свештенослужитељи: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј - ставрофор Јован Спасојевић, протојереј Милош Костић, јереј Милан Алексић, јереј Александар Чавка (Епархија сремска), јереј Марко Чуљић, јереј Александар Димитријевић, јереј Милутин Михајловић, јеромонах Иларион Богојевић, протођакон Андрија Јелић, ђакон Стефан Ђурђевић. Чтецирали су господа: Дејан Марковић, Душан Богојевић и Ђорђе Јевтић, а за певницом појали теолози Никола Вујовић и Душан Живадиновић. Јеванђелско читање по светом Луки протумачио нам је сам Епископ говорећи о нама као малом словесном стаду Христовом које се непрестано увећава и иде ка Царству Небеском које се вернима дарује вољом Бога Оца.

Овогодишњи Славски колач уготовио је и приложио Епископу на освећење господин Зоран Костић са својом породицом. Након отпуста свештенство и народ су с' љубављу били угошћени богатом трпезом.

ђакон Стефан Ђурђевић