Света архијерејска Литургија у селу Падеж код Крушевца

DSC_6951

Недељу блудног сина, 11/24. фебруара, када Света Црква прославља успомену на св. мученика Власија и св. великомученика Ђорђа Кратовца, Његово Преосвештенство Епископ Давид је служио свету архијерејску Литургију у цркви Покрова Пресвете Богородице у Падежу. Преосвећеном Епископу Давиду је прислуживао Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереј-ставрофор Мирослав Николић, старешина овог храма протојереј-ставрофор Милорад Пешић, протојереј-ставрофор Драгољуб Павловић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Душан Маговац. Певницу је водио вероучитељ Милан Вешковац са верним народом, а чтецирао је чтец Никола Ракић. После свете Литургије уготовљена је Трпеза љубави, коју је спремио отац Милорад са верним народом.

вероучитељ Никола Ракић