Литургијска прослава празника светог Симеона Мироточивог у манастиру Дренча код Александровца

????????????????????????????????????

Мој Свети Симеоне, и да немамо никога у роду нашем на кога би се угледали, твој образ био би нам довољан.

Ако желим да имам веру ревносну, веру Христову,у тебе гледам Свети Симеоне ревнитељу вере православне, чувару Истине и предања светих Отаца.

Ако желим да будем родитељ у тебе гледам Свети Симеоне, истински родитељу, и дивим се твојој бризи, и жртви, и мудрој поуци за децу твоју и децу рода српскога.

Ако желим да будем витез, у тебе гледам Свети Симеоне и дивим се твојој крепкој десници што подиже и сачува међе отачаства нашега.

Ако желим да будем градитељ светиња, у тебе гледам Свети Симеоне, јер ти нам подиже Свету Студеницу, мајку свих српских цркава, украс наших душа у векове.

Ако хоћу да будем монах, у тебе гледам Свети Симеоне, смирени оче што остави славу земаљску и као небопарни орао узлете изнад слабости овога света.

Ако хоћу да будем свет, у тебе гледам Свети Симеоне, у тебе гледам...и видим Христа!

Зато данас, на Светога Симеона Мироточивога, у Светој Дренчи, наш Владика нас поучи и рече да читав род наш треба да гледа у свети и светли лик Светог Симеона.

Диван је Бог у Светима Својим!

Свештеник Вукман Петровић