Света архијерејска Литургија у Светотројичном храму у Трстенику

????????????????????????????????????

На дан молитвеног поштовања преподобног Авксентија и светог Кирила Словенског, 14/27. фебруара текуће године, наш Преосвећени Епископ и духовни отац Давид служио је свету Евхаристију у Светотројичном храму у Трстенику. Са Епископом су свештенослужили: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Радомир Косовац, јереј Слађан Јовановић, јереј Мирољуб Симеуновић, јереј Данијел Стефановић и протођакон Андрија Јелић. По читању Јеванђелског одељка, присутни народ поучавао је лично Епископ Давид. Након заамвоне молитве опет нас ,,благодат Светога Духа сабра“ како би славским колачем проте Марјана допунили свој молитвени принос још једном бескрвном жртвом у славу Божју и у част преподобног Авксентија и светог Кирила Словенског.

Након отпуста, приступило се славској трпези коју је уготовио старешина храма у свечаној сали парохијског дома.

ђакон Стефан Ђурђевић