Света архијерејска Литургија у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу

DSC_7616

У Недељу месопусну, 3. марта 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид служио је свету Литургију у Саборној цркви светог Ђорђа у Крушевцу.

Епископа су свештеници, ђакони и верни народ свечано литијски  допратили од Епископског двора до цркве. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, протојереји-ставрофори Адам Стевановић, Драгиша Јовановић, Ђорђе Милојковић, протојереји Драгић Илић, Ненад Радосављевић, Перица Стојић,ј ереји Ненад Драгичевић и Стефан Петровић, протођакони Андрија Јелић  и Јован Миленковић.

Беседу на прочитано Јеванђеље изговорио је, по благослову, протојереј-ставрофор Адам Стевановић, а  Апостол је прочитао вероучитељ г. Иван Миладиновић. Трпезом љубави у парохијском дому овога храма настављено је литургијско сабрање.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић