Епископ Давид саслуживао Патријарху Иринеју на светој Литургији у цркве Покрова Пресвете Богородице у Београду

????????????????????????????????????

Његова Светост Патријарх српски Г. Иринеј служио је у недељу сиропусну свету Архијерејску Литургију у храму Покрова Пресвете Богородице у Београду. Његовој Светости саслуживали су Преосвећени Епископ крушевачки Г. Давид, свештенство храма, Архиепископије и из других Епархија, уз присуство многобројних парохијана. Пре него што је приступио причешћивању верног народа, Његова Светост је нагласио да се треба озбиљно припремити молитвом и приступити Светим Тајнама, а не зато, како се у народу каже, што се ваља.

На крају Литургије Свјатјеши се обратио верном народу беседом о Великом Посту и његовом значају за све нас, коју у целини можете чути у прилогу ТВ ХРАМ-а.