Недеља Православља у Крушевцу

DSC_8307

У прву недељу Васкршњег поста - Недељу Православља,  Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету архијерејску Литургију  у Саборном храму  града Крушевца.

Саслуживали су Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофори Драгиша Јовановић и Цветан Топличанин, протојереји Ненад Радосављевић и Александар Ерић, јереј Стефан Петровић и протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Празничном беседом Епископ Давид се обратио великом броју присутних верника, појашњавајући смисао поштовања светих икона и празновања Недеље Православља. На позив свештенођакона "са вером и љубављу приступите", светој Чаши и  светом Причешћу приступили  су скоро сви присутни  парохијани који су се припремили, постом, молитвом и покајањем да се сједине са Богом Живим на спасење и вечни живот .

По завршеној светој Литургији, на платоу испред цркве Лазарице, Епископ крушевачки Г. Давид је са свештенством и монаштвом наше богомспасаване Епархије крушевачке одслужио молебан за повратак у Цркву оних који су заблудели и отпали од Ње.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић