Прослављена слава светих 40 мученика севастијских у манастиру светог Луке у Бошњану

????????????????????????????????????

У петак, 22. марта 2019. године, када Црква Христова прославља светих 40. мученика севастијских, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид (Перовић) служио је свету Литургију Пређеосвећених Дарова у манастиру светог Луке у Бошњану. Ово је прва слава у  години коју прославља ова света обитељ.

Епископу су саслуживали: игуман манастира светог Луке архимандрит Алексеј (Богићевић), Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Томислав Гајић,  протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св. Луке, протојереј Александар Ерић, протојереј Горан Гајић, парох бошњански протојереј Александар Лукић, протојереј Дејан Миленковић старешина храма Успења Пресвете Богородице у Варварину,  протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

Литургији су присуствовале монахиње из крушевачке епархије игуманија Теодора из Велућа, монахиња Киријакија из Петине, монахиње из шумадијске епархије игуманија мати Јелена из Драче, игуманија мати Анастасија из Дивостина и сестринство манастира Вољавча.

По прочитаном Јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика Давид.

На крају свете Литургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара брата Томислава Станковића из Бошњана а свечар за наредну годину је брат Милан Милошевић из Крушевца.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави у манастирској трпезарији.

Ђакон Иван Петронијевић