Архијерејска Литургија и исповест свештенства трстеничког

????????????????????????????????????

У другу недељу Васкршњег поста, 11/24. марта текуће године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је Свету Евхаристију у храму Вазнесења Господњег у Милутовцу. Са Епископом су служили свештеници: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј – ставрофор (у пензији) Јован Спасојевић, јереј Милан Алексић, парох милутовачки, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Прислуживао је чтец Дејан Марковић док су за певницом појали теолози: вероучитељ Милан Вешковац и Никола Вујовић. Након два апостолска и два јеванђелска прочитана одељка Епископ је тумачио свештенству и народу сваки одељак Свештеног Писма спомињући и светитеља солунског Григорија Паламу, кога данас молитвено чествујемо, и двадесету годишњицу од НАТО агресије. Након заамвоне молитве Епископ је са свештенством одслужио парастос за блажено упокојење свих православних хришћана настрадалих од злочинаца пре тачно 20 година. По отпусту отац Милан је Епископу, свештенству и народу указао пријатно гостопримство у црквеном дому. У току обеда Владика је благословио да Архијерејски намесник упути реч поуке свештенству и народу а прота Марјан се потрудио да ништа душекорисно не изостави да каже у вези са свештеничким проповедањем и мисионарењем (,,Да нисам изоставио ништа што је корисно да вам не објавим и да вас поучим јавно и по домовима.“ Дела Светих Апостола 20, 20). Након речи оца Марјана, поуке су присутнима упутили и други свештеници: прота Јован, прота Миладин, прота Драгиша, отац Мирољуб и отац Данијел. Свештенство трстеничког намесништва исповедио је духовник Епархије крушевачке протојереј – ставрофор Драгиша Јовановић. Покајмо се док можемо, јер после смрти покајања нема!

,,Свако дрво које не рађа добра плода сече се и у огањ баца.“ (Мт 7, 19)

,,Покајте се, јер се приближило Царство Небеско.“ (Мт 3, 2)

Ове речи упућујемо себи самима, али и онима који су наше возљубљене и драге усмртили својом агресијом пре тачно две деценије.

ђакон Стефан Ђурђевић