Поклоничко путовање парохије велућске у светиње пиротског краја

20190330_141749

Са благословом Божјим и благословом Његовог Преосвештенства Епископа крушевачког Г. Давида, парох велућски јереј Милутин Михајловић организовао је поклоничко путовање верника парохије врлућске у светиње пиротског краја. У раним јутарњим сатима са благословом Мајке Божије верници су кренули из манастира Велућа и присуствовали су светој Литургији у манастиру Светог Димитрија у Дивљани. Благослов светиње и топли дочек игумана Серафима и братије дао нам је духовне снаге да наставимо пут. Посетили смо затим манастир Успења Пресврте Богородице у Сукову и манастир светог Јована Богослова у Поганову. На крају поклонили смо се светињама у манастиру светог Георгија у Темској. Гостопримство домаћина и мајчински благослов мати Ефросиније оставио је на вернике парохије велућске леп утисак. Нека би светиње наших прелепих српских манастира дале духовну снагу нашем верном народу.

Игуманија манастира Велућа
м. Теодора Спасојевић