Света архијерејска Литургија у селу Влајковци код Бруса

????????????????????????????????????

У суботу, 30. марта 2019. године, на село Влајковце се излио велики благослов Божији. Овога дана наш свети храм, посвећен св. Алексију човеку Божјем, посетио је наш Преосвећени Владика Давид, те служио свету архијерејску Литургију. Владика је дочекан од стране великог броја верника парохије блажевске у богоугодном и молитвеном духу. Велики број верујућег народа  пришао је светој Чаши на позив “са страхом Божјим и вером  приступите”, причестивши се светим Тајнама Христовим. Саслуживали су Архијерејски намесник жупски протојереј Вукман Петровић, протојереј-ставрофор Градимир Милојевић, јереј Милован Соколовић и протођакон Андрија Јелић.

По прочитаном Јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика Давид.

На крају свете Литургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара брата Радета Тодосијевића из Влајковца.

Литургијско славље је настављено Трпезом љубави у школској учионици.

јереј Милован Соколовић