Света Литургија Пређеосвећених Дарова у манастиру светог Илије у Великој Дренови

????????????????????????????????????

Преосвештени Епископ крушевачки Господин Давид служио је Литургију Пређеосвећених Дарова у петак, 16/29. марта текуће године у манастиру светог пророка Илије у Великој Дренови.  Саслуживали су: свештеник Александар Николић, секретар ЕУО и благајник Епархије крушевачке, протођакон владичански Андрија Јелић и ђакон  трстенички Стефан Ђурђевић. Прислуживао је чтец Дејан Марковић, а за певницом су појале монахиње светоилинске обитељи са својом мати игуманијом Серафимом. Након отпуста били смо с љубављу сестара угошћени у манастирској трпезарији.

,,...Ко једе моје Тело и пије моју Крв у мени обитава и ја у њему, - те да бисмо, Господе, када се усели и настани Логос Твој у нама, постали храм Пресветог и обожаваног Духа Твога, избављени од сваке ђаволске лукавштине која дејствује у нашем делању, или у нашим речима, или у нашем разуму, и да тако добијемо обећана нам блага са свима Светима који Ти од памтивека угодише.“ ( део молитве након полагања Божанских Дарова на Свети Престо)

Ђакон Стефан Ђурђевић