Света архијерејска Литургија у цркви светих Врача Козме и Дамјана у Болници

У трећу недељу поста, Крстопоклону, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Г. Давид служио је свету Литургију у храму светих Врача у Општој болници у Крушевцу. Саслуживали су му  Архијерајски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, умировљени пароси протојереј-ставрофор Слободан Пешић, протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, протојереј-ставрофор Драгољуб Павловић, протојереј Миломир Глигоријевић, те старешина цркве Лазарице презвитер Жељко Марковић и протођакон Андрија Јелић. После прочитаног Јеванђеља, Епископ је произнео веома надахнуту беседу о ношењу Крста и следовању за Распетим Христом Господом.

Радост је била велика видети како се цео храм причестио светим Тајнама Христовим, а  после Небеске Трпезе уследила је трпеза у цркви Лазарици.

Жељко Марковић, презвитер и старешина цркве Лазарице