Посета Архиепископа прашког и све Чешке Господина Михаила Епархији крушевачкој

У четвртак, 4. априла 2019. године, уз присуство великог броја верникâ, Епископ крушевачки Г. Давид је са свештенством дочекао Његово Високопреосвештенство Г. Михаила, Архиепископа града Прага из братске Чешке Православне Цркве и Његову делегацију. У Саборној цркви светог Георгија, а потом и у цркви Лазарици служена је Доксологија и вечерња служба, где се Владика Давид обратио високом госту, упутивши му изразе нијискреније добродошлице, предавши му свој поклон у знак вечне љубави и истинског заједништва. После тога, у амфитеатру је уследио пријатни разговор о Православљу у Чешкој и Словачкој. Потом су уследила питања верног народа, који се живо интересовао за живот Цркве и верникâ у тој нама братској земљи, где су прву проповед имали света браћа Кирило и Методије и њихови ученици. Сетили смо се и св. Горазда Чешог, који је пре једног века код нас примио Православље и хиротонију, па и самосталност своје Цркве. У истој радости је настављено заједничарење и на трпези уз песму и Срба и Чеха, са жељом да заувек будемо Једно у Христу.

презвитер Жељко Марковић, старешина цркве Лазарице