Света архијерејска Литургија у манастиру светих апостола Петра и Павла у Грабову

У четвртој недељи великог поста, Средопосној, дана 07. априла 2019. године, на дан када прослављамо један од најлепших хришћанских празника, празник Благовести, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је свету архијерејску Литургију у малом селу Грабову, у подножју Буковика у манастиру светих апостола Петра и Павла.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: Архијерејски намесник ћићевачки и парох ражањски протојереј Владица Столић, парох витошевачки јереј Дејан Савић и протођакон Његовог Преосвештенства Андрија Јелић.

Епископу је чтецирао г-дин Велибор Бркић, док су за певницом појали г-дин Милан Вешковац и г-дин Милан Ђорђевић.

Након прочитаних одељака из Јеванђеља, Епископ крушевачки Господин Давид архипастирском беседом поучио је верни народ, а након завршетка свете Литургије настојатељица ове свете обитељи мати Агапија уприличила је Трпезу љубави којом је настављено празновање.

јереј Милош Пешић