Посета хора цркве Лазарице манастиру Бешка у Црној Гори

По благослову Преосвештеног Eпископа крушевачког Г. Давида и ове године је организовано поклоничко путовање у манастир Бешку. Још од 2003. године, свештенство цркве Лазарице са црквеним хором "Светог Кнеза Лазара" посећује ову светињу на Скадарском језеру, чија је задужбина свете Јелене Лазареве Балшић. Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Архиепископ цетињски и Митрополит црногорско-приморски Амфилохије, који је у својој беседи нагласио да се управо на овом месту где се сусрећу векови, сусрели се Балшићи и Лазаревићи, древна Рашка и Зета, Србија и Црна Гора, Јелена Лазарева  са Балшом Другим која је своје земне остатке уградила на овом светом месту. Уважени Митрополит је нагласио да је празник Благовести начело и почетак  нашег спасења како певамо у тропару и изразио жељу да се овај сусрет који је започела света Јелена настави. На светој Литургији су саслуживали протојереј-ставрофор Љубивоје Радовић, презвитер Жељко Марковић, старешина цркве Лазарице, отац Јефрем, игуман манастира Стањевићи; ђакони Игор Пешикан и Душан Маговац. Учшће у праслави празника узели су верни народ са сестринством ове свете обитељи на челу са игуманијом мати Фотином. По завршетку службе уприличен је књижевно-гусларски програм са агапом.

Душан Маговац, ђакон цркве Лазарице