Света архијерејска Литургија и исповест свештенства Архијерејског намесништва темнићког у Варварину

????????????????????????????????????

У суботу, 13. априла 2019. лета Господњег, када се молитвено сећамо светог свештеномученика Ипатија Епископа Гангријског и светог Јоне Митрополита Кијевског и Московског, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин др Давид, служио је свету архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Варварину.

Епископу су саслуживали Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, умировљени протојереј-ставрофор Томислав Гајић, старешина храма варваринског и парох други варварински протојереј Дејан Миленковић, парох бачински протојереј Горан Гајић, парох орашки протојереј Братислав Петровић, парох први варварински јереј Драган М. Глигоријевић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић. Светој Литургији претходила је исповест свештенства овог Богомспасаваног намесништва.

По прочитаним одломцима из Светог Јеванђеља, Епископ је богонадахнуто беседио на јеванђелске теме. У току Трпезе љубави, која је уследила после свете Литургије, реферат на тему  "Како се може повећати степен црквености" прочитао је Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић. По одласку из Варварина, Епископ Давид је посетио и парохију бачинску, где је дао своје инструкције о предстојећем живопису храма светог Николе и рестаурацији живописа у храму Преображења Господњег у Бачини.

јереј Драган М. Глигоријевић