Промоција књиге ,,Мемоари” оца Јована Радосављевића у цркви Лазарици

????????????????????????????????????

Промоција књиге ,,Мемоари" оца Јована Радосављевића, најстаријег монаха Српске Православне Цркве, заокупила је велику пажњу и интересовање верног народа наше Епархије. После вечерњег богослужења, а у присуству и благословом Епископа крушевачког Г. Давида окупили смо се у амфитеатру цркве Лазарице. Инспиративне приче његових ученика и нашег Епископа боље су нас упознале са ликом и делом аутора, који нам се  на крају и сам представио. Наиме, ради се о ученику светог владике Николаја, оца Јустина; савременику Патријарха Павла и многих наших епископа, пастира Цркве и бившем професору Призренске Богословије. Богато животно и богословско искуство, свакако је упечатљиво и душекорисно за наше вернике. Стил приповедања и писања оца Јована врло је приступачан и намењен ширем кругу читалаца. Описане приче из свакодневног живота одишу хришћанским врлинама и монашкој једноставности у шта нас је и уверила личност поменутог аутора. На крају овог догађаја пожелели смо срећан пут овом неуморном пастиру Цркве, али и скору добродошлицу са новом књигом.

ђакон Душан Маговац