Света Литургија и исповест свештенства Архијерејског намесништва жупског

Данас 19. априла 2019. године, наш Епископ Давид, служио је Свету Литургију Пређеосвећених Дарова у новом александровачком храму. У ове дане Часног поста крепимо се живим учешћем на Светим Литургијама, напајајући се из свете Чаше леком бесмртности. Радост бесмртности – са чежњом жељена, радост Царства Небескога данас додирнута. Данас смо сви заједно са својим Владиком додирнули Небо  срцем јер смо у нашим срцима видели једни друге, јер смо у срцима један другоме видели Христа. Смисао наше свете заједнице овде на пролазној земљи јесте пригрлити Непролазну, вечну Љубав и Њоме већ сада и овде окусити вечност, а онда оплеменити простор и време и свему времешном и пролазном пружити утеху Христовом љубављу.

Том  жељом вођено данас се сабрало свештенство Архијерејског намесништва жупског, уз свога Епископа, на свету Тајну исповести и братски састанак. Исповест да се очистимо од својих слабости, а братски састанак да испунимо речи светог Пророка Давида: „ Гле, шта је добро, или шта је красно, него да браћа живе заједно?“

Тако испунисмо данашњи дан, и речима народног песника осведочено„све је дивно и честито било и миломе Богу приступачно!“

свештеник Вукман Петровић