Лазарева субота – Света Архијерејска Литургија у Обрежу (Врденовац)

У суботу, 20. априла 2019. године, уочи празника Цвети, која је посвећена успомени на васкрсење четвородневног Лазара, и на улазак Христов у Јерусалим, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид, служио је свету архијерејску Литургију у храму светог и праведног четвородневног Лазара у Обрежу ( Врденовац).

Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник темнићки протојереј-ставрофор Ђорђе Марјановић, протојереј-ставрофор у пензији Момчило Рајковић, протосинђел Лука (Милошевић) сабрат манастира св. Луке, парох бачински протојереј Горан Гајић, парох орашки протојереј Братислав Петровић, парох бошњански протојереј Александар Лукић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Иван Петронијевић.

По прочитаном јеванђељу Богом надахнуту беседу изговорио је наш Владика господин Давид.

На крају свете Лиургије пререзан је славски колач овогодишњег свечара који је уједно и колачар за идућу годину а то је породица Срејић.

Литургијско славље је настављено трпезом љубави.

Ђакон Иван Петронијевић