Навече Празника Цвети и Врбица Саборној цркви у Крушевцу

"Уверавајући нас пре свога страдања ,
да ће бити опште васкрсење ,
из мртвих васкрсао  си Лазара Христе Боже,
 зато и ми као она деца носећи победне знаке ,
као Победитељу смрти кличемо
Осана на висинама, благословен који долази у име Господње." ( Tропар глaс 1.)

На навече празника  Христовог уласка у Јерусалим -Цвети, у суботу 20. априла 2019. године, Епископа крушевачког Г. Давида дочекали су свештеници и народ испред епархијског двора и свечаним трикратним опходом-Литијом отпочело је празнично Бденије. Освештане су палмине и врбове гранчице, које су традиционално носила деца и одрасли, слично јерусалимској деци, као велику празничну радост. Епископу Давиду саслуживали су старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић и протођакон Јован Миленковић. Појали су свештеници Саборног храма и појци.

Владика Давид  је благословио и освештао пет хлебова, пшеницу, вино и уље, прочитао свето Јеванђеље и помолио се за све своје епархиоте, да наступајуће дане страдалне седмице до Празника Пасхе проведемо у молитви и  посту, те да у радости дочекамо велико и славно Христово Васкрсење.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић