Велики четвртак у Саборној цркви у Крушевцу

????????????????????????????????????
На Велики четвртак, 25. априла 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ крушевачки Господин Давид служио је  свету Литургију св. Василија Великог  у Саборном храму  у Крушевцу. Епископу у саслууживали дванаест свештеника и два ђакона: протојереји-ставрофори Адам Стевановић, Драги Вешковац, Будимир Којић, Ђорђе Милојковић, те протојереји Вукман Петровић, Владица Столић, Марјан Вујовић, Мирослав Пешић, јереј Жељко Марковић, јеромонах Амвросије, јеромонах Сергије, протођакони Андрија Јелић и Јован Миленковић. На светој Литургији присутни верници су приступили светој Чаши - Причешћу, а Владика их је својом беседом подсетио на  смисао ове Страдалне недеље, Великог четвртка, Великог петка и Велике суботе  и како дочекати и прославити  највећи Празник - Свето и велико Христово Васкрсење.

По одслуженој Литургији  у храму је обављен -Чин Умивања ногу   по древном поретку  наше свете Цркве.

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић