Васкрсење Христово у манастиру св. Луке у Бошњану (ВИДЕО)

Васкрсење Христово је празник над празницима зато што најдубље одређује живот Цркве. И не само овај дан, већ свака недеља у години као Дан васкрсења, сабира верне у Цркви, у спасавајућу заједницу Трпезе Господње.

У манастиру светог Луке у Бошњану у поноћ, уз појање васкршње стихире: „Воскресеније твоје Христе спасе…“ уз упаљене свеће од благодатног огња, отпочело је свечано Васкршње јутрење са литијом, која је ишла од манастира до крста. По повратку у манастирски храм настављено је Васкршње јутрење радосним песмопојем васкршњег канона.

Завршетком јутарње уз речи Васкршњег тропара отпочела је Света Литургија коју је служио игуман манастира архимандрит Алексеј (Богићевић) уз саслужење протосинђела Луке (Милошевића). Васкршњој Литургији присуствовао је велики број верника. После завршене Литургије игуман Алексеј је осветио васкршња јаја која су подељена верном народу.

Ђакон Иван Петронијевић