Велики петак у цркви светог Николе у Врбници и Васкрс у Манастираку

18

Највиши Војводо и Господе, Победитељу вечне смрти, пошто смо се избавили од духовног умирања, певам Ти, слуга Твој Тобом створен, а Ти, пошто си победио смрт, од греховне смрти ослободи нас, који Ти кличемо: Васкрсли Исусе, васкрсни душе наше!

У поноћ, 28. априла 2019. године у Манастираку, на парохији првој великоврбничкој, у присуству великог броја верника из оближњих села, прослависмо најрадоснији догађај у историји човечанства, прослависмо Онога који је својом смрћу смрт умртвио и нама даровао живот вечни.

Свету литургију је служио овдашњи парох протојереј Милош Костић а певницу је предводио студент теолошког факултета Милан Костић кога су појањем пратили присутни верници. После свете литургије окупљени народ се окрепио у манастирском конаку.

Захваљујући великом труду парохијана парохије прве великоврбничке (почевши од поправке прилазног пута и моста па све до уређења комплетног манастирског комплекса) усполи смо да Васкрење Христиво дочекамо у овој великој светињи.

Молимо Васкрслог Господа да нас својом благодаћу оснажи, умудри, просвети, да нас многобројним гресима умртвљене оживи како бисмо што достојније могли певати најрадоснију песму:

ХРИСТОС ВАСКРСЕ ИЗ МРТВИХ, СМРЋУ СМРТ УМРТВИ И ОНИМА У ГРОБОВИМА ЖИВОТ ДАРОВА!