Пасхално Јутрење и Васкршња Литургија у Саборној цркви у Крушевцу

????????????????????????????????????

Ходите примите светлост од незалазне Светлости и прославите Христа васкрслог из мртвих

Епископ крушевачки Господин Давид служио је Пасхално Јутрење и Васкршњу Литургију у Саборном храму светог великомученика и победоносца Георгија у Крушевцу. Свечаним дочеком Архијереја, уношењем Плаштанице и Литијом преко градског трга свим Крушевљанима је објављено Христово Васкрсење.
Свечаним уласком у храм са читањем Јеванђеља и појањем стихова и тропара Празника Васкрсења, отпочело је пасхално богослужење. Епископу су саслуживали  протојереји-ставрофори Ђорђе Милојковић, Љубиша Милошевић, Драгиша Јовановић, протојереји Драгић Илић, Перица Стојић, јереј Ненад Драгичевић и протођакони  Андрија Јелић и Јован Миленковић.

Његовом Преосвештенству Епископу крушевачкком Г. Давиду на  светој  Васкршњој Литургији саслуживали су Архијерејски намесник крушевачки протојереј-ставрофор Будимир Којић, старешина храма протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић, протојереј-ставрофор Милан Вељковић и Новица Тасић, протојереји Ненад Радосављевић и Александар Ерић, јереј Ненад Радосављевић и протођакон Андрија Јелић. Посланицу Његове Светости Патријарха српског Г. Господина Иринеја и свих Архијереја Српске Православне Цркве прочитао је протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић.

Храм је био испуњен вернима одраслих и деце који су се сјединили са васкрслим Христом  кроз свето Причешће, радосно прослављајући највећи и најспасоноснији Празник Васкрсења Господњег и победе живота над смрћу.

Христос воскресе - Ваистину воскресе!

протојереј-ставрофор Ђорђе Милојковић