Света архијерејска Литургија у Оџацима на Светли понедељак

????????????????????????????????????

На Васкршњи Светли понедељак, 16/29. априла текућег лета Господњег, Преосвећени Епископ крушевачки Господин Давид служио је Литургију светог Јована Златоустог у васкршњем храму у Оџацима, у намесништву трстеничком. Епископу су саслуживали: Архијерејски намесник трстенички протојереј Марјан Вујовић, протојереј Радомир Косовац, презвитер Александар Павловић (из Митрополије ставропољско – неапољске), јереј Слађан Јовановић – старешина храма оџачког,  јереј Марко Чуљић, протођакон Андрија Јелић и ђакон Стефан Ђурђевић. Прислуживао је и Апостол читао чтец господин Дејан Марковић, а за певницом појао теолог господин Никола Вујовић. По читању Светог Јеванђеља по Јовану, Епископ је беседио о произнесеном одељку (зачало 2. по Јовану). Свету Литургију смо завршили молитвеном празничном литијом око храма и освећењем кољива и славског колача, вршећи све то у славу Васкрслога Господа Христа. Након отпуста, обрадовали смо се сви заједно, народ и клир са Епископом, Васкршњим јајима налик деци. Обед смо наставили, са благословом Владике, у Трстенику, у ресторану господина Славише Карића, који је, као члан црквеног одбора у Оџацима, уготовио празничну трпезу за клир и народ. На његову жељу и молбу Епископ је освештао његов угоститељски објекат и благословио оне који раде у истом.

Небеса, дакле, достојно да се веселе, а земља да се радује; и да празнује сав свет – и видљиви и невидљиви, јер устаде Христос – Весеље вечно. (други тропар у 1. песми васкршњег канона)

ђакон Стефан Ђурђевић